Sevgi Kuru

Sevgi Kuru
Ankara

Bu tura ilk başvurduğumda pandemi dönemi olması nedeniyle hiç gerçekleşmeyecek diye çok korkmuştum. Hayallerime ortak olduğunuz için çok teşekkürler. En çok görmek istediğim yer Paris'ti. Paris'i gördüğüm zaman heyecanımı anlatamam. Her şey inanılmaz derecede güzeldi.
Ekibin bu kadar iyi olabileceğini de hiç tahmin edemezdim. Herkes mükemmel insanlardı.
Bundan sonraki turlarda da hep beraber oluruz inşallah.
Sizi instagramdan mesaj yağmuruna tutmaya devam edeceğimi sakın unutmayın :) Yeni turlarda tekrar görüşmek üzere.

Seren Keles

Seren Keles
Mersin

Aklimda deli sorularla başladıgim turu iyi ki diyerek bitirdim.Hersey biraz cesaretle başlar, gerisini Kemal Bey halleder;)
Gerçekten çok güzel bir ekiple çok güzel bir tur tamamladık. Özlem duyduğumuz herşeye kavuştuk ve bitmesini istemedik. Emek veren herkese sonsuz teşekkürler.

Pınar - Mustafa Minareci

Pınar - Mustafa Minareci
AFYON

Hayal kurmayı sever misiniz?
Haydi kuralım birlikte... Önce kapatın gözlerinizi, şu an nerede olmak istiyorsunuz. Eğer şu an yazdıklarımızı okuyorsanız, siz de bizim gibi gezmeyi çok seviyorsunuz. Neredeyiz?
Yok öyle uzun kalamazsınız, sevdiğiniz köşelerin yamacında zaman indiğimiz dar ve gezilecek daha çok yer var...
İşte bu hayallerimizin peşinden koştuk.
Bu sefer de rotamızı Kemal Bey ile belirledik. Her yol çıkarken duyulan endişe misali tedirginliklerimiz olsa da otobüse bindiğimiz anda hepsi geride kalmıştı.
Üstelik bir otobüs dolusu mutluluk taşıyorduk.
Hepimiz çok mutlu ve heyecanlıydık. Her sabah heyecanımız ve merakımız daha çok katlandı.
Dolu dolu geziyorsunuz her şeyden önce.
Kemal Bey ve ekibi sizi hiç yalnız bırakmıyor. Gezilecek yerleri planlamakla uğraşmak yerine tadını çıkarıyorsunuz gezdiğiniz güzel yerlerin.
Günün sonunda almış olduğunuz huzur ve mutluluk anlatılmaz. Türkiye'ye dönüş yaptığınızda eviniz olan otobüsten ayrılmak zor geliyor. Gezdiğiniz yerler bir kenara kazandığınız dostlar da cabası.
Hiç tereddüt etmeden gezin eğlenin ve Haydi Avrupa'ya güvenin...

Hüseyin Bekmez

Hüseyin Bekmez
Sivas

Otobüsle Avrupa Turu yapmak önemli bir iştir. Düşünsenize, o kadar ülkeye ve şehre girip çıkıyorsunuz, o kadar kilometre yol gidip, o kadar otobüste zaman geçiriyorsunuz, hem de 50 kişiyle.
Böyle bir konuda risk almak istemedim. En doğru kararı vermek istedim. Daha önce Haydi Avrupa’ya ile otobüsle Avrupa Turuna katılanların yorumlarını doğrudan kendilerinden dinledim. Her şeyi sordum ve sağ olsunlar tüm ayrıntılarıyla sabırla anlattılar. Fiyat kalite performansına dengesine baktığımda gerçekten ekonomik olduğuna da inanarak bu tura katılmaya karar verdim ve katıldım. Otellerinin kalitesinden, rehberine, otobüsün kalitesinden koordinatörlerin enerjisine, programın titizlikle hazırlanmasından genç odaklı konseptine kadar hepsi tüm diğer arkadaşlardan ve benden tam puan aldı
Yalnız beni tedirgin eden bir şey vardı tura çıkmadan önce. Yeteri kadar video, yorum ya da blog yazarlarından öneri yazıları yoktu. Kendilerine bu konuda tavsiyede bile bulundum. Hem kendilerinin ifade ettiği gibi hem de gördüğüm kadarı ile bu ekibin haklı ve yerinde bir öz güveni var. Öncelikle tura katılanların çoğu işten okuldan çevreden tavsiye ile gelmiş.
Reklama fazla para harcayıp bunu maliyet olarak katılımcıya yansıtmıyorlar. Popülist yaklaşmıyorlar kesinlikle, tutmayacakları hiçbir sözü vermediler. Beklentileri fazla büyütmediler ama tura daha çıkmadan bile beklentilerin üstünde hizmet sağladılar. Yorum yazmayı kendim istedim ve yayınlanmasını istedim.
Herkese tavsiye ediyorum, varsa aklınızda Avrupa Turuna çıkmak, bu turla gönül rahatlığı ile tura çıkın, yoksa aklınızda Avrupa turuna çıkmak, olsun. Çünkü bambaşka bir deneyim ve eğlence tarzı. Bu turda emeği geçen vize sorumlusuna, kaptanlarımıza, koordinatörlerimize, rehberimize, herkese teşekkürler, seneye Kuzey Avrupa Turunda görüşmek üzere!

Tuğba Çiçek

Tuğba Çiçek
Ankara

Arkadaşlarımın otobüsle nerdeyse tüm Avrupa'yı gezdiklerini duyduğumda delirdiklerini düşünmüştüm. Ve sonrasında bu deliliğe ortak olmaya karar verdim. Hayatımda verdiğim en iyi karar diyebilirim.
Tura yalnız katılacağım için ilk başta tedirgin olmuştum. Eğlenebilir miyim, keyifli olur mudiye sorular kafamı kurcalıyordu. Ancak 17 günlük bir macerada insanlarla 7-24 beraber olmak samimi bir ortam sağlıyor. Turu tercih etmemdeki diğer bir neden de turun rotası idi. Tüm görmek istediğim ülkeleri sayenizde görmüş oldum. Müthiş bir deneyim. Ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Güvendiğim güzel bir ekip vardı, Rehberimiz Erhan Bey, Ve tur koordinatörümüz Kemal Bey ile çok güzel bir 17 gün geçirdim.
Arkadaşlarım nasıl olacak bu iş, sadece şehirlere el sallar geçersiniz, diye beni caydırma çabaları boşa çıkmıştı. En şaşırdığım ülke Monaco oldu. En sevdiklerim Budapeşte ve Prag oldu. İyi ji bu tura katıldım. İyi ki varsınız Haydi Avrupa'ya... Unutulmaz anılarla şu an ülkeme giriyorum. Her şey için teşekkürler...

Şeyma - Yasin Durmuş

Şeyma - Yasin Durmuş
Ankara

İlk başta şüphe duymadık desek yalan olur. Çünkü piyasadakilere göre oldukça uygun bir fiyata sahip turdu. Otobüsle koca 17 gün... Herkes maf olursunuz akıl alır mı şey diyordu. Hiç söylenenler veya düşündüğümüz gibi olmadı.

Herkes birbirine oldukça saygılıydı. otobüs ve kaptanlarımız hiç bir sorun çıkmadı.

Bu kadar kısa sürede yapılabilecek en verimli turdu. Kültürlendik, bilgilendik, eğlendik.

Kesinlikle tavsiye edilebilecek bir tur. Biz bu satırları yazarken mutlu olarak Türkiye'ye dönüyoruz.
Ve şu an herkes deli gibi oynuyor. Ne enerji ama :)))

HER ŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER :)

Elif Ozan

Elif Ozan
Ankara

Tura tek başına katılan biri olarak öncelikle tek gelen yolcuların çok doğru kişilerle eşleştirildiklerine şahit oldum. Zorlu ama bir o kadar da zevkli olan yolculuğun son gününe kazasız belasız kavgasız geldiğimiz için de çok mutluyum.
Yolculukları güzelleştiren cam kenarı ya da koridor değil, yolculuk yaptığımız insanlardır.
50 kişi de oldukça uyumlu ve gerçekten karşılaşılması ya da tanışılması gerek olan insanlarmış diye düşünüyorum. Çok şanslı olduğuma inanıyorum.
Rehberimiz Erhan Bey'in olumsuz koşullarda dahi, pozitif enerjisini koruduğunu gördüm. Bilgisinin yanında tecrübesi de takdire şayan.
Benim başından beri en çok gitmek istediğim yer, Bled Gölü idi. Lübyana ile Bled arasında tercih yapmamış olmamıza çok sevindim.
Bled hepimiz için nefes oldu. Her şehrin bir rengi, bir ruhu. bir burcu var diye düşünüyorum. En çok merak ettiğim şehir Amsterdam hayal kırıklığı olmuşken, en sevdiğim Prag ve Paris oldu.
NOT: Kemal Bey'e fotoğraflarından dolayı çok teşekkür ederim. Eğer böyle bir tur yapılacaksa; göze alınmışsa, doğru şirket, doğru zaman, ve doğru insanlardı kesinlikle.

Teşekkürler - Elif Ozan
Instagram: @elifolyurt

Belgin - Volkan Özkan

Belgin - Volkan Özkan
İZMİR

Düğün sonrası balayı yapamayız, hadi onun yerine yurt dışı turu yapalım derken karşımıza sizin çıkmanız sonrasında Haydi Avrupa'ya dedik.
Tur boyunca ve öncesinde bize karşı güler yüzünüz, ilgi ve alakanız sorularımıza sabırla ve açıklayıcı cevaplar vermeniz, bizi çok mutlu ve memnun etti.
17 gün nasıl geçer derken ayrılık gelince bir 17 gün daha devam ederiz bu grupla dediğimiz eğlenceli, dolu dolu bir tur oldu.
Başta Kemal Bey olmak üzere rehberimize ve kaptanlarımıza çok teşekkür ederiz.İnşallah başka bir tur programında tekrar bir araya gelme şansımız olur ve bu keyif dolu anıları tekrar biriktiririz.

İnstagram:
@belgin.ozkan
@volkanozkan754

Mert Ummak - Merve Ummak

Mert Ummak - Merve Ummak
MERSİN

Yıllardan beri hayalini kurdukları Otobüsle Avrupa Turu deneyimini Haydi Avrupa'ya ile gerçekleştiren Merve - İbrahim Ummak çiftinin turumuz ile ilgili yorumunu noktasına virgülüne dokunmadan paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan Tüm Haydi Avrupa'ya ile Otobüsle Avrupa Turu yorumlarının tamamı katılımcılarımızın kendi el yazıları yazılmıştır, hiç bir şekilde yönlendirme, yazılarda oynama, ekleme çıkarma yapılmamıştır.

İnstagram: @ibrahimummak

Zeynep ve Hakan Olcar

Zeynep ve Hakan Olcar
Sakarya

Zeynep ve Hakan Olcar çiftimizin katıldığı daha önceki 2 Büyük Avrupa Turundan sonra kendi el yazıları ile ifade ettikleri bizimle yaşadığı deneyim.