otobüsle avrupa turu yorucu mu venedik gondol turu

OTOBÜSLE AVRUPA GEZİSİ YORUCU OLUR MU?

Otobüsle Avrupa Gezisi programını incelediğinizde ve eğer hiç böyle bir geziye katılmadıysanız ilk aklınız gelen bu gezinin çok yorucu olacağıdır. 2 defa otobüsle Avrupa gezisine katılan biri olarak evet aklınıza gelenin doğru olduğunu söyleyebilirim. İlla ki yorulacaksınız. Ama bu yorgunluğun bir adı var; tatlı yorgunluk, hatta eğlenceli yorgunluk.

17 ülke 17 gün

17 günde 17 ülke görmek kolay değildir elbette. Örneğin Haydi Avrupa’ya tur programına baktığımızda bir günde 3 ülkenin görüldüğü bir program. Ancak ülkeleri Türkiye gibi düşünmemek, hatta Türkiye’deki şehirlere benzetmek mümkündür. Türkiye’de 6 saatte İstanbul’dan Ankara’ya giderken 4 – 5 şehri görmeniz mümkün. Bu da onun gibi bir şey aslında. İspanya’dan çıkıp gün boyu Akdeniz kıyılarını dolaşırken Monaco’ya gece vardığınızda 3 ülke görüyorsunuz. Aynı şekilde Fransa’dan İspanya’ya giderken Andorra’dan geçip geldiğiniz için de yine 1 günde 3 ülke görmüş oluyorsunuz.

Otobüsle Avrupa Turu yorucudur evet ama yorucu olduğundan daha çok eğlencelidir. Eğlence ile birlikte ilk defa gördüğümüz yabancısı olduğumuz kültürlerle tanışmak söz konusu olduğunda yorgunluk hissedilmiyor. Rahatsız etmiyor. Uykusuzluk sorunu yaşanmıyor. Çünkü zaten bu programda 10 gece konaklama var bir şehirden diğer şehre geçerken eğer ki uykusuzsanız otobüste uyumanız mümkün.

Tatil değil gezi

Yani eğer böyle bir programda 14 değil, 15 değil; 17 günde 17 ülkeyi ve 26 şehri görmek gezmek istiyorsanız biraz yorgunluğu göze almanız gerekir. Çünkü konsepte göre bu bir tatil programından çok gezi programı.

Sizlere tavsiyem bu tur programında uykunuzu almaya ve beslenmeye özellikle enerji veren gıdalara ağırlık vermeniz. Çünkü çok ihtiyacınız olacak ;)


Anahtar kelimeler; Otobüsle Avrupa Turu, Baştan başa otobüsle Avrupa turu, 2019 otobüsle Avrupa turu,büyük Avrupa turu, 17 ülke 15 16 17 gün, otobüsle Avrupa turu öğrenci, büyük Avrupa turu, tüm Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu yorum

Makaleyi paylaş