Otobüsle Orta Avrupa Turu

OTOBÜSLE ORTA AVRUPA - BALKAN TURUNDA TOP 10 YER

Orta Avrupa turumuzda en güzel yerler

Haydi Avrupa’ya ile Otobüsle Orta Avrupa Balkan Turumuzda sizler için gezilip görülmesi gereken 10 güzel yer listesi hazırladık. Turumuz kapsamında gezip göreceğimiz yerlerin tamamı Orta Avrupa Balkan programımızda mevcut zaten.

Programımızda Yunanistan’da 2 yer, Macaristan’dan 2 yer, Avusturya’dan 3 yer bulunurken, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya’dan da birer yer bulunuyor. Kimilerine göre Orta Avrupa kesinlikle dünyanın gezilip görülmesi gereken en iyi birkaç bölgesinden biri. Kimilerine göre de Avrupa’nın en güzel yerleri Orta Avrupa’da.. 

Biz de Otobüsle sürdüreceğimiz Orta Avrupa Balkan Turumuzda sizler için 10 güzel yeri belirledik ve bunların hangileri olduğunu sizlerle paylaşacağız.

1-      ATATÜRK EVİ

Yunanistan’ın Selanik şehrinde olduğunu hepimizin Bildiği Atatürk’ün doğduğu ev aynı zamanda Kavala şehrini saymazsak başlangıç yerimiz. Avrupa turumuza her zaman olduğu gibi Orta Avrupa Avrupa – Balkan turumuzda da Atatürk’ün doğdu evde başlıyoruz. 2 katlı ve olan bir de avlusu bulunan ev orijinalliğine yakın şekilde korunuyor ve her gün yüzlerce Türk tarafından ziyaret ediliyor.

2-      HALKİDİKİ

Türkiye’nin Ölüdeniz’i ya da Maldivleri anımsatan güzel plajlara sahip Selanik’in hemen yanıbaşındaki tatil bölgesi. Otobüsle Orta Avrupa ve Balkan Turumuzla burada zaman geçirebilir ve denize girebilirsniz. Bunun için yarım gününüz olacak.

3-      KAHRAMANLAR MEYDANI

Macaristan’ın kuruluşunu anlatan eanıt ve heykellerle süslü bu meydan çoğu yerde Orta Avrupa’nın sembolü olarak bile gösterilir. Budapeşte’nin merkezinde yer alan bu meydan müzelerle çevrilidir.

4-      TUNA NEHRİ VE ZİNCİRLİ KÖPRÜ

Zamanında Budapeşteyi Buda ve Peşte olarak ikiye ayıran nehirdir Tuna nehri. 2 şehir arasında pek çok köprü bulunmasına rağmen en güzeli ve en eskisi Zincirli – Aslanlı Köprüdür. Tuna nehrinde akşam tekne ile yolculuk yaparsanız dünyanın en güzel ışıklandırılmış şehrine tanıklık edebilirsiniz.

5-      BRATİSLAVA OLD TOWN

Birbirinden güzel muzip heykellerle – meydanlarla, paklarla ve eski binalarla süslü Slovakya’nın Brastislava şehrinin eski şehir merkezi. Burada güzel bir gezinti yapabilir ve heykellerle fotoğraf çektirebilirsiniz.

6-      PRAG OLD TOWN MEYDANI

Kafka’nın şehri Prag Çekcumhuriyeti'nin Başkentidir. Ortaçağ’dan kalma bozulmamış binaları ile meşhur bu kentimiz Orta Avrupa’da ve dünyada en çok turist çeken şehirlerin başında gelir. Prag Old town Meydanı aynı zamanda Eski Saat Kulesini de barındırır.

7-      VİYANA

Sanatın başkenti Viyana’da gezilecek görülecek pek çok yer bulunur. Hofburg Sarayı, Veba Anıtı ve Mozart heykeli bunlardan bazılardır.

8-      HALSSTAT

Dünyanın en çok fotoğraflanan 5 noktasından biri de Avusturya’nın Almanya sınırına yakın yerdeki Halsstatt Kasabasıdır. Buy kasaba bir gölün kenarında huzurun ve sakinliğin merkezi konumunda yer alır. Aynı zamanda Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir.

9-      SALZBURG

Avusturya’nın en güzel şehirlerinden Salzburg tarihi binaları ve meydanlarıyla aynı zamanda Avrupa’nın da en  güzel şehirlerinden biridir.

10-   SAVA KIYILARI

Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da eğer eğlenmeyi seviyorsanız tam size göre bir yerdir Sava Kıyıları. Sava nehrinin kenarında birbirinden şık ve gösterişli sıra sıra eğlence merkezleri bulunur. Gezmekten ve tarihi yer görmekten bıktıysanız Orta Avrupa Turu dönüşünde son geceyi burada eğlenerek geçirebilirsiniz.

 

Anahtar Kelimeler:Orta Avrupa Turu, Otobüsle Orta Avrupa Turu, Otobüsle Orta Avrupa ve Balkan Turu, Orta Avrupa'da gezilecek yerler, Orta Avrupa ve Balkan Turunda top 10 yer, Otobüse Avrupa öğrenci, otobüsle Avrupa turu yorum, 15 gün Avrupa

Makaleyi paylaş