Otobüsle Avrupa turunda denize girmek

Maxi Turda denize gireceğimiz 4 yer:

Maxi Turda denize gireceğimiz 4 yer:

Bol zamanımız olan 4 şehirde denize girmek için acele etmenize gerek kalmayacak dünyanın en ünlü bu plajlarında denizin kumun ve güneşin tadını çıkarabileceksiniz.

Otobüsle Avrupa Turumuz ne sadece kültür turu, ne sadece eğlence turu ne de sadece şehir turları. Haydi Avrupa’ya ile katıldığınız büyük Avrupa Turu sırasında deniz turizmi de var. Bu kapsamda bir tanesi isteğe bağlı olmak üzere 4 yerde denize girme şansımız olacak.

Büyük Avrupa turumuza katılarak denize girme şansınızı kaybetmiyorsunuz. Aksine Avrupa’nın değil dünyanın en meşhur plajlarında denize girme şansını elde ediyorsunuz.

18 gün 18 ülke ve 23 şehir

Yazın en güzel döneminde 27 Haziran ve 15 Temmuz tarihlerinde başlayacak 18 gün süren Maxi Otobüsle Büyük Avrupa Turumuzda 18 ülke var. 18 ülkeye ait 23 şehir içinde Barcelona, Cannes ve Nice ile birlikte isteğe bağlı şekilde Halkidiki’de denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Türkiye’den Avrupa’ya yapılan en geniş kapsamlı bu turumuz için ilk 2021 yılı kontenjanlarının yarısı dolu. Otobüste yerler hızla azalırken yerinizi ayırmak için geç kalmayın.

Maxi Avrupa Turumuzun kampanya fiyatıyla Türkiye’de 10 günlük bir tatil bütçesi karşılığında Avrupa’da 18 gün tatil fırsatı sunmuş oluyoruz.

Denize gireceğimiz plajları tanıyalım:

Barceloneta Plajı:

İspanya’nın en büyük şehri Bacelona’da geçireceğimiz yaklaşık 1,5 günlük sürede dünyanın en meşhur plajlarından Barceloneta plajında denize rahatlıkla girebilirsiniz.

Denize girdikten sonra otelde dinlenme fırsatımız bulunmaktadır. Barceloneta plajı 3-4 km uzunlukta bir şehir plajıdır. Dünyanın en güzel şehir plajları arasında yer alır ve mavi bayraklıdır. Barceloneta Plajını güzel yapan ne denizi ne kumu. Bu plaj sosyal bir plajdır.

Çünkü gündüzleri denize girenleri, spor yapanları etrafındaki cafelerde zaman geçirenleri, farklı gösterileri bulursunuz, akşamları ve geceleri ise sahilde oturmuş dalga sesi dinleyip ışıl ışıl sahili izleyenleri bulursunuz.

Barceloneta Plajında şezlong, şemsiye bulmanız mümkündür. Aslında bu plaj Barselona plajları içinde 9 plajdan bir tanesi ama en ünlüsü. İmkânlarının geniş olması ve şehir merkezinin tam dibinde olması ile ün kazanmış ve bu bölgeye gelen herklesin favorisi durumda.

Barcelona’ya geldiyseniz eğer bu plajda denize girmeden dönmeyin diyebiliriz.

Cannes Plajı

Adını film Festivallerinden duyduğumuz Cannes şehri Fransız Rivierası’nda yer alan Fransa’nın meşhur ve yazlıkçılarının bulunduğu bir şehirdir. Şehir fazla büyük olmamasına rağmen yaz aylarında oldukça kalabalık ve popülerdir.

Cannes’ı bu derece popüler hale getiren turkuaz mavisiyle denizi ve sarımtırak kumları. Cannes Plajı özellikle Avrupalı zengin turistleri ağırlayan bir plaj. Cannes Plajında denize girmeseniz bile plajda yürüyüş yapmak bile keyifli olacaktır.

Cannes’ta da 5 tane plaj var. Mage Plajı, Juan Les Pins Main,  Plage Naturiste De La Batterie, Plage Du Soleil ve Plage Du Midi… Biizm turumuz göreceğimiz ve gireceğimiz plaj; Mage Plajı ya da uzun Plaj, Cannes Film Festivallerinin yapıldığı Sarayın hemen öününde yer alan plaj oldukça canlı. Bütçenize göre plaj kenarında yer alan cafelerde bir şeyler yeyip içebilirsniz.

Ancak bu plaj Barceloneta ve birazdan okuyacağınız Nice Plajlarına göre oldukça pahalı sayılır.

Nice Plajı

Nice, İtalya ve Monaco ülkelerinden Akdeniz kıyı şeridine girdiğiniz zaman sizi karşılayan şehirdir. Nice şehri Fransızların Antalyası gibidir. Fransiz yaz turizminin merkezidir. Cannes ve Monte Carloşehirlerine olan yakınlığı nedeniyle neredeyse şehirler sahil boyunca birleşmiş vaziyettedir. Nice de Barcelona gibi şehir merkezinde plajı olan bir şehirdir. Çoğu halk plajlarından oluşan plajları da şu şekilde:

La Reserve (Halk Plajı)

Burası, dalış sporlarının yapıldığı Nice'in merkezine yakın büyük bir halk plajıdır. Cafeleri restoranları olmayan doğal sayılan bu plajda yemek yeme için yanınızda yiyecek içecek getirmeniz gerekmektedir.

Coco Plajı (Halk Plajı)

Coco Beach, halka açık, küçük ve halk arasında çok popüler olduğu için La Reserve'e benzer ama duş ve restorana sahiptir. Kıyı boyunca uzanan çoğu plaj gibi burda da kayalıklar bulunur ve denize girenler kayaların üstüne havlularını atarlar kumsal yerine.

Villefranche-Sur-Mer (Halk Plajı)

Çok küçük, ince çakıllara (kumlara daha yakın) sahiptir ve muhtemelen halk plajlarının en popüleridir. Yolun diğer tarafındaki restoranlar ve dondurma büfelerinde yeme içme hizmeti verilmektedir.

Castel Plage (Özel Plaj)

Castel Beach, birçok kişi tarafından Nice'in en iyi özel plajı olarak kabul edilir. Her ne kadar kalabalık olsa da insanların rahat ettiği ve sıkışmanın olmadığı bir plajdır. Küçük bir vaha gibi ve aynı zamanda yeme içme hizmetleri bulunur.

İngiliz Kaldırımı ve Nice Plajı

Nice halkının girdiği ekonomik bunalımdan sonrası İngiliz Kraliyetinin desteği ile yapılmış İngiliz Kaldırımı uzun sahil boyunca yol ile deniz arasındaki bir kaldırımdır. Yüksek palmiye ağaçlarının cefelerin bulunduğu bu kaldırım boyunca uzanan plaj ise Nice halkının ve turistlerin ilgisini çeker.

Taşlık plajın sonlandığı yerde havaalanı bulunur ve havaalanından kalkan inen uçakları kumsalda güneşlenirken yakın mesafeden görebilirsiniz.

Halkidiki Plajı:

Turkuaz Mavisi suları ve beyaz kumları ile Halkidiki Yunanistan’ın en güzel plajlarını, sahillerini ve doğal güzelliklerini içinde saklar.

Otobüsle Büyük Avrupa Turumuz sırasında Selanik’te boş zaman sırasında Halkidki’ye gitme şansınız var. İsteyenlerin katılabileceği küçük turumuzla Halkidki plajında denize girebilir, şezlong kiralayarak güneşlenebilirsiniz.

Halkidiki denilen bölge 3 yarım adanın birleşmesinden oluşur. Kassandra, Sithonia ve Athos. Yeni Mudanya yolu üzerinde giriş yaptığımız Halkidki sahilinde isterseniz Yunan mutfağından deniz ürünlerinin de tadına bakabilirsiniz.

Bu durumda Otobüsle Büyük Avrupa Turumuz sırasında 4 farklı yerde denize girme şansını yakalamış oluyoruz.

Dubai turu için detaylı bilgiye sahip olmak için 2021 Dubai Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Yurt dışı diğer turlarımız için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Gençlere yönelik yurt içi turlarımız için Mavi Yolculuklar ve Kamp turları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu sitede başka gezilecek görülecek yerler için ana sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Anahtar kelimeler:

Otobüsle büyük Avrupa turu, büyük Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu, Avrupa turu, haydi Avrupa’ya, nice plajları, Cannes plajları, Barcelona plajı, öğrenci otobüsle Avrupa turu, Avrupa turu 15 gün, Avrupa turu 2021

 

 

Makaleyi paylaş