Mini Avrupa Turu Otobüsle Avrupa Turu

Mini Avrupa Turu

Mini Avrupa Turu

Mini Avrupa Turu 2022 yılında Maxi - Boutique ve Kuzey Avrupa Turu dışında dördüncü seçenek olacak. Hem rota hem gün anlamında daha kısa olacak Mini Avrupa Turu fiyat anlamında diğer turlarımıza göre düşük bütçeli olacak. Büyük Avrupa Turu tek seçenek olmayacak. 

Haydi Avrupa’ya olarak Avrupa’ya yönelik gerçekleştirdiğimiz turlarda düşük fiyat, kısa mesafe ve kısa süreli gün tercihi olanlara yönelik Otobüsle Mini Avrupa Turlarımızı plana aldık.

Şimdiden rotası, gün sayısı, ülke ve şehir sayısı belli olan Mini Avrupa Turlarımızın fiyatı da belli oldu. Turlarımıza yönelik erken kayıt avantajlarından faydalanabilmeniz adına haziran ayında tur başvurusu alarak başvuruları kabul edebileceğiz.

Mini Avrupa Turumuz içinde Hollanda, Belçika ve Fransa da olacak. İtalya’nın kuzeyi de görüle bilecekken Orta Avrupa şehirleri de tur kapsamında olacak.

2022 yılı Mini Avrupa Turumuz şu şekilde:

OTOBÜSLE MİNİ AVRUPA TURU

(790 Euro erken kayıt)

1 Ocak 2022 sonrası kayıtlar 840 Euro

Otobüsle Mini Avrupa Turu 13 Gün - 13 ülke - 15 Şehir 

7 Gece Otel 

17 – 30 Haziran 2022

Balkan – Orta Avrupa - Batı Avrupa – İtalya

Ankara’dan 17:00 Hareket, Otobüsle Mini Avrupa Turumuz başlıyor.  İstanbul üzerinden İpsala Sınır kapısına kadar güzergah üzerinden yolcuların alınması ve gece yarısı İpsala Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a giriş.

1. GÜN: YUNANİSTAN 

Sabah erken saatlerde ilk durağımız Kavala. Dileyenler Kavala Kurabiyesi ve Kavala böreği ile kahvaltısını yaptıktan sonra Kaleye çıkabilir, Eski Osmanlı Camilerini görebilir veya Kavala limanında rıhtımda dolaşıp fotoğraf çektire bilir. Bizans Su Kemeri ve tarihi yapıları gördükten sonra Kavala’dan ayrılış. Öğleden sonra Vardar Ovası üzerinden Selanik’e hareket. Selanik şehir turu. Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret. Arkasından Halkidiki Turu başlıyor, Yunanistan’ın en güzel plajlarında denize girme imkânı. Otele dönüş ve Selanik’te otelde konaklama.

2. GÜN: MAKEDONYA 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 08:00 Üsküp’e hareket. Sınır geçişinden sonra akşamüstü Üsküp’e varış. Üsküp şehir gezisi, Türk mahallesi, heykelleri ile ünlü Üsküp Meydanı gezisi ve ışıl ışıl Üsküp’ün gece görünüşü - serbest zaman. Akşam saatlerinde Budapeşte’ye hareket.

3. GÜN: MACARİSTAN 

Kapı yoğunluğuna göre öğleye doğru Budapeşte’ye varış. Kahramanlar Meydanı, Gerrelt Tepesi, Budin Sarayı ve Kalesi gezisi. Zincirli Köprü, panoramik şehir turu ve otele yerleşme. Serbest Zaman. Dileyenler için akşam Tuna Nehri tekne Turu, Dileyenler için Budepeşte Gece hayatı. Konaklama Budapeşte’deki otelimizde.

4. GÜN: AVUSTURYA 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 08:00 Budapeşte’den ayrılış Ardından Viyana’ya hareket. Bir saatlik yolculuktan sonra 12:00’da Viyana’ya varış. Viyana panoramik gezisi ve grup eşliğinde Viyana’nın ünlü saraylarının gezisi, Viyana merkezi, Veba Anıtı, Mozart Heykeli, Hofburg Sarayı ve heykelleri, serbest zaman. 16:00’da Prag’a hareket. Gece 20:00’da Prag’taki otelimize varış. Prag’da konaklama.

5. GÜN: ÇEK CUMHURİYETİ 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 08:00 Otelimizden Charles Köprüsüne varış. Charles Köprüsü ve Old Town gezisi. Kafka Müzesi ve Kafka anıtı, dans eden evler, tarihi binalarla süslü caddeler gezilecek yerler arasında. Vitava Nehri etrafında park ve bahçelerde zaman geçirme şansı, serbest zaman. Dileyenler için Karlovy Vary turu. Ve gece saatlerinde dileyenler için Prag gece hayatı. Akşam Saat 20:00 Prag’dan ayrılış.

6. GÜN: ALMANYA

Sabah saatlerinde Almanya’nın Başkenti Berlin’e varış. Berlin Gezisi. Akşam saatinde Berlin’den Amsterdam’a hareket. Gece Amsterdam’a varış. Ve gece Amsterdam’daki otelimizde konaklama.

7. GÜN: HOLLANDA

Oteldeki kahvaltımızdan sonra Amsterdam’daki otelimizden ayrılış ve Yel değirmenleri, peynir çiftlikleri ve hediyelik eşyaları ile ünlü Zaanse Schans’ta 2 saatlik gezimiz sonrası Amsterdam gezisi başlıyor. Öğleden itibaren müzeleriyle, kendine özgü mimarisiyle yapılmış evleriyle, cafeleri ve eğlence mekanları ile Amsterdam’a doymak mümkün olacak. Red Light Sokağı, Dam Meydanı, Kanal gezisi. (Dileyenler kendileri kanallarda tekne turu yapabilir. Gece 23:00 sularında Amsterdam'dan ayrılma.

8. GÜN: FRANSA

Sabah saatlerinde Paris’e varış. Paris Panaromic turu. Ressamlar Tepesi, Eyfel kulesi, Seinne Nehri, Zafer Takı, Champ Elysse Bulvarı, Concorde Meydanı gezisi. Pantheon, La fayette çarşı ve opera binası, Napaleon Mezarı Notre Dame Kilisesi, Louvre Müzesi grupla ve yerel rehber eşliğinde gezilecek yerler arasında 15:00 Otele yerleşme ve serbest zaman. Trocadero Meydanı ve Pakından Akşam Işıklandırılmış Eyfel Kulesi manzarası. Konaklama Paris’teki otelimizde.

9. GÜN: FRANSA:

Sabah oteldeki kahvaltımızdan sonra 10:00 Otelden ayrılma ve Paris Turuna devam. Paris’ten ayrılana kadar serbest zaman. Yaklaşık 2 günlük Paris gezisinden sonra 19:00’da Eyfel Önünden Milano’ya hareket.

10. GÜN: İTALYA

Sabah erken saatlerinde Milano’ya varış. 2 saatlik Milano turu yapıyoruz. Dome Katedrali, Leonardo da Vinci heykeli, Galleria Vittorio Emanuele (Kapalıçarşı) gezilecek yerler arasında Milona’dan Öğlen Venedik’e hareket. 3 saatlik Venedik yolculuğu sonrası Venedik’e varış. Vaporetti ile Gezi başlangıç noktasına varıyoruz. Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü,  St. Marco Meydanı ve Bazilikası – Venedik sokakları… Gece 21:00’da Venedikte’ki otelimizde konaklama.

11. GÜN: SLOVENYA

Venedik’ten ayrılış ve 12:00 Lübyana’ya varış. Lübyana gezisi.  17:00 Lübyana’dan ayrılış. Hırvatistan sınır kapısından geçiş ve gece saatlerinde Zagrep’e varış. Zagrep’te konaklama

12 GÜN: HIRVATİSTAN - SIRBİSTAN

08:00 oteldeki kahvaltımızdan sonra Zagrep’teki otelimizden ayrılış ve Zagrep gezisi. Old Town Meydanı, Zagreb meydanı, Pazar, Serbest zaman; 11:00’da Zagrep’ten ayrılış ve Belgrad’a hareket. Akşam saatlerinde Belgrad’a varış, Belgrad Kalesi ve merkezi gezisi. Sava Nehri etrafında eğlence merkezlerinin yanında yürüyüş. Serbest zaman. Konaklama Belgrad’tan ayrılma. Otobüsle Avrupa turumuz için son gece yolculuğu.

13. GÜN: BULGARİSTAN

Sabah saatlerinde Sofya’ya varış..  Alexandr Nevsky Katedrali, Banyabaşı Cami görülecek yerler arasında. 3 saatlik Sofya gezisi ardından öğle saatlerinde Sofya'dan ayrılış ve kapıkule sınır kapısına doğru hareket.

Gün sonunda akşam saatlerinde (kapı yoğunluğuna bağlı olarak) İstanbul’a varış. 

(Program Türkiye’den İpsala’ya kadar ve Kapıkulede’den otobüsten indiğimiz zamana kadar olan sürelerle opsiyonlu Kapılarda bekleme süreleri hesaplanarak 13 gün olarak belirlenmiştir.  Gün sayısı 1. gün Yunanistan’dan başlatılmış olup 13. Gün Türkiye'ye giriş ve otobüsten iniş olarak tamamlanmıştır)

Otobüsle Mini Avrupa Turumuza kayıt olmanız için 2021 yılını beklemeden fiyat kampanyamızdan yararlanarak kaydınızı yaptıra bilirsiniz

Daha detaylı bilgi almak için Mini Avrupa Turu linkimizi tıklayınız... 

 Dubai turu için detaylı bilgiye sahip olmak için 2021 Dubai Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Yurt dışı diğer turlarımız için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı ziyaret ediniz.

Gençlere yönelik yurt içi turlarımız için Mavi Yolculuklar ve Kamp turları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu sitede başka gezilecek görülecek yerler için ana sayfamızı ziyaret ediniz.

Anahtar kelimeler:

Mini Avrupa Turu, 2022 Mini Avrupa Turu, Otobüsle Avrupa Turu, Büyük Avrupa Turu, Avrupa Turu, Otobüsle Orta Avrupa Turu, Kuzey Avrupa Turu, tüm Avrupa turu, ekonomik Avrupa turu, ekonomik yurt dışı turları

Makaleyi paylaş