Amsterdam ücretsiz nasıl gezilir?

Amsterdam ücretsiz nasıl gezilir?

Amsterdam ücretsiz nasıl gezilir?

Amsterdam'ı ücretsiz gezmek mümkün sizler için oluşturduğumuz bu listede hiç ücret ödemeden Amsterdam’ı daha verimli şekilde nasıl gezebilirsiniz onu anlatmaya çalışacağız.

Otobüsle Avrupa Turlarımız içinde yer alan ve her bir turda ortalama bir gün ayırdığımız Amsterdam gezmekle bitirilemeyecek kadar her noktası güzel olan bir şehir.

Zaten Amsterdam bazı diğer Avrupa'nın antik şehirleri gibi açık hava müzesi. Mimarisi ile kanallarıyla köprüleriyle meydanlarıyla Kuzey Avrupa'nın Yıldızı olan bir şehir. 

Bakalım Amsterdam'da ücretsiz Nasıl gezebiliriz ve ne tür Amsterdam’ın tadını çıkarabiliriz.

Schuttersgalerij Kent Muhafızları Galerisi

Üstü cam kaplı yüksek tavanlı geniş bir alanda Yüzyıllar boyunca Amsterdam’ın tarihinde iz bırakmış kişi ve grupların portreleri sergileniyor.  Ajax Futbol Takımının yıldızlarından Amsterdam’ın altın çağındaki Kent muhafızları portreleri ne kadar.  Bina Amsterdam Müzesi'ne bitişik ama ondan ayrı bir resim galerisi şeklinde.

Begijnhof

Amsterdam'ın 14. yüzyılda kurulmuş olan Zarif ve Begijnhof Kompleksi ortadaki yeşil alana bakan sevimli eski evlerden oluşuyor. Evler özenle korunmuş ve bütün alan huzur dolu bir güzelliğe sahip. Bir zamanlar Katolik rahibe kardeşliğinin üyelerinin yani Begijnslerin yaşadığı evler bugün dindışı dünyaya dönüşmüş durumda.

Vondelpark

Yemyeşil bir park olan Vondelpark Kent sakinlerinin de gözdelerinden. Buraya koşmaya sohbet etmeye şöyle bir yorgunluk atmaya yaz konserlerini dinlemeye çocuklarını gezdirmeye de gelirler. Siz de onlara katılın. Farklı güzel ağaçlar, çeşitli bitkiler, su yolları, bir havuz ve mükemmel çay evi Het Blauwe Theehuis var.

Museumplein

Dümdüz yeşillik ve Çakıllı arazisi ile öne çıkan Museumplein Rijksmuseum’un hemen arkasında uzanır.  burada sirk gösterilerinden siyasi protestolara kadar çok çeşitli etkinlikler de düzenleniyor. Meydanda neler olup bittiğini görmeye gelin ve bu arada Ravensbrück toplama kampında hayatını kaybedenlere adanmış modem bir anıta göz atın.

Konserler

Amsterdam Avrupa'nın en popüler turistik mekanlarından biri Ve bu nedenle kente gelen ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlamak için hem iç mekanlarda hem de açık havada çok sayıda ücretsiz konserler düzenleniyor.

Ij Limanından Feribot Yolculuğu

Amsterdam'ın uzun deniz rotalarından biri olan Ij Nehri'nin bulanık suları bugün de yatlardan teknelere gemilerden botlara kadar çok çeşitli deniz aracının trafiğine açık. Central istasyonunun arkasında 5 e yakın ücretsiz yolcu feribotu kalkıyor. En güzel durak Eye yakınlarındaki Buiksloterweg

Rijksmuseum Bahçeleri

Birkaç döneme yayılmış güzel bahçeler aynı zamanda etkileyici bir sanat galerisi olarak hizmet veriyor çimenlikler havuzlar ve 1901 yılından kalma orijinal Kent kalıntılarıyla tasarlanmış heykeller devasa bir satranç seti ve Çağdaş su labirenti görülmeye değer.  Cennetten bir köşeye andıran bahçeleri Dilediğiniz gibi dolaşırken dünyaca ünlü heykelcilerin eserlerine ayrılmış geçici sergilere bir göz atmayı da ihmal etmeyin

EYE Film Enstitüsü

Şık ve modern EYE Enstitüsü kentin en iyi sanat sinemalarından biri Amsterdam’ın Gözde yapılarından birini oluşturan modern bina görülmeye değer sinema biletleri ücretli ama binayı dolaşmak isteyenlerden para alınmıyor Ayrıca enstitünün kapsamlı sinema temalı koleksiyonunu gezebilirsiniz kentin buradan görülen mükemmel manzarası da cabası.

Bloemenmarkt

Amsterdam'ın dünyaca ünlü çiçek pazarı Singel Kanalı boyunca dizilmiş yüzer mavnalar dan oluşuyor. Yani aslında bunlar sabitlenmiş ama hala su üstünde. Çiçek soğanı ya da kesme çiçek almak isteyenlerin bir numaralı adresi olan pazar; herkesin gözdesi olan rengarenk laleleriyle göz kamaştırıcı. Ayrıca turistlere hitap eden Hollanda'nın kendine has hediyelik eşyaları da var. Tahta pabuçlar bahçe cüceleri gibi.

Yürüyüş Turları

Kentte ayırabileceğimiz zaman kısıtlıysa kısa yürüyüş turlarına katılabilir ve böylece Amsterdam’ı tanıma fırsatı bulabilirsiniz birkaç Tur şirketi kentin görülmeye değer yerleri ya da gizli mücevherleri gibi temalı ve bilgilendirici turlar düzenliyor yani bahşiş karşılığında Free Orijinal Alternatif Sokak sanatına yer verirken Red Light Street ve orijinal Amsterdam turları çeşitli etkinlikleri tanıtıyor.

KISITLI BÜTÇELER İÇİN

Konaklama

Amsterdam'da konaklama pahalıdır ve yer bulmak kolay değildir gelmeden çok önce rezervasyon yaptırın.

Yeme

İtalyan Endonezya ve Çin restoranları daha makul fiyatlıdır.

İçme

Central istasyonu ve damrak çevresindeki barlardan kaçının bunlar genellikle yüksek fiyatlı turist tuzakları dır

Görülmeye değer yerler

I Amsterdam City Card 24, 48, ya da 72 saatlik dilimlerde ulaşım ve çeşitli etkinliklerde indirim sağlanır.

Müzeler

Müze meraklıları Museum Kaart ile pek çok müzeyi daha az ödeyerek gezebilirler.

İnternet

Ücretsiz internet erişimi ve wi fi Kent çapında yaygındır Otel Cafe Bar ve restoranlarda bulunur

Sokak göstericileri

En iyi göstericiler ve ücretsiz konserler Leidseplein’de bulunur

Biletler

Leidseplein’deki Stadsschouwburg bilet gişesinde son dakika tiyatro ve gösterim biletleri bulabilirsiniz.

Alışveriş

Albert Cuypmarkt, Waterlooplein ve Noordermarkt açık hava pazarlarında ucuz ürünler bulunur.

Ulaşım

Ulaşım sisteminde tek bilet pahalıya gelir günlük pasolar ya da I Amsterdam City Card daha makul fiyatlar sunar.

Amsterdam ile ilgili daha detaylı bilgi almak için: Amsterdam Gezilecek Yerler

Amsterdam yerel ve resmi bilgi almak için: I am Amsterdam

Amsterdam ücretsiz nasıl gezilir, Amsterdam gezilecek yerler, Amsterdam Görülecek yerler, Amsterdam rehberi, Otobüsle Avrupa Turu, Büyük Avrupa Turu, Kuzey Avrupa Turu, Güney Avrupa Turu, Ekonomik Avrupa Turu


Makaleyi paylaş