Tuğba Çiçek

Tuğba Çiçek
Ankara

Arkadaşlarımın otobüsle nerdeyse tüm Avrupa'yı gezdiklerini duyduğumda delirdiklerini düşünmüştüm. Ve sonrasında bu deliliğe ortak olmaya karar verdim. Hayatımda verdiğim en iyi karar diyebilirim.
Tura yalnız katılacağım için ilk başta tedirgin olmuştum. Eğlenebilir miyim, keyifli olur mudiye sorular kafamı kurcalıyordu. Ancak 17 günlük bir macerada insanlarla 7-24 beraber olmak samimi bir ortam sağlıyor. Turu tercih etmemdeki diğer bir neden de turun rotası idi. Tüm görmek istediğim ülkeleri sayenizde görmüş oldum. Müthiş bir deneyim. Ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Güvendiğim güzel bir ekip vardı, Rehberimiz Erhan Bey, Ve tur koordinatörümüz Kemal Bey ile çok güzel bir 17 gün geçirdim.
Arkadaşlarım nasıl olacak bu iş, sadece şehirlere el sallar geçersiniz, diye beni caydırma çabaları boşa çıkmıştı. En şaşırdığım ülke Monaco oldu. En sevdiklerim Budapeşte ve Prag oldu. İyi ji bu tura katıldım. İyi ki varsınız Haydi Avrupa'ya... Unutulmaz anılarla şu an ülkeme giriyorum. Her şey için teşekkürler...

Şeyma - Yasin Durmuş

Şeyma - Yasin Durmuş
Ankara

İlk başta şüphe duymadık desek yalan olur. Çünkü piyasadakilere göre oldukça uygun bir fiyata sahip turdu. Otobüsle koca 17 gün... Herkes maf olursunuz akıl alır mı şey diyordu. Hiç söylenenler veya düşündüğümüz gibi olmadı.

Herkes birbirine oldukça saygılıydı. otobüs ve kaptanlarımız hiç bir sorun çıkmadı.

Bu kadar kısa sürede yapılabilecek en verimli turdu. Kültürlendik, bilgilendik, eğlendik.

Kesinlikle tavsiye edilebilecek bir tur. Biz bu satırları yazarken mutlu olarak Türkiye'ye dönüyoruz.
Ve şu an herkes deli gibi oynuyor. Ne enerji ama :)))

HER ŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER :)

Elif Ozan

Elif Ozan
Ankara

Tura tek başına katılan biri olarak öncelikle tek gelen yolcuların çok doğru kişilerle eşleştirildiklerine şahit oldum. Zorlu ama bir o kadar da zevkli olan yolculuğun son gününe kazasız belasız kavgasız geldiğimiz için de çok mutluyum.
Yolculukları güzelleştiren cam kenarı ya da koridor değil, yolculuk yaptığımız insanlardır.
50 kişi de oldukça uyumlu ve gerçekten karşılaşılması ya da tanışılması gerek olan insanlarmış diye düşünüyorum. Çok şanslı olduğuma inanıyorum.
Rehberimiz Erhan Bey'in olumsuz koşullarda dahi, pozitif enerjisini koruduğunu gördüm. Bilgisinin yanında tecrübesi de takdire şayan.
Benim başından beri en çok gitmek istediğim yer, Bled Gölü idi. Lübyana ile Bled arasında tercih yapmamış olmamıza çok sevindim.
Bled hepimiz için nefes oldu. Her şehrin bir rengi, bir ruhu. bir burcu var diye düşünüyorum. En çok merak ettiğim şehir Amsterdam hayal kırıklığı olmuşken, en sevdiğim Prag ve Paris oldu.
NOT: Kemal Bey'e fotoğraflarından dolayı çok teşekkür ederim. Eğer böyle bir tur yapılacaksa; göze alınmışsa, doğru şirket, doğru zaman, ve doğru insanlardı kesinlikle.

Teşekkürler - Elif Ozan
Instagram: @elifolyurt

Belgin - Volkan Özkan

Belgin - Volkan Özkan
İZMİR

Düğün sonrası balayı yapamayız, hadi onun yerine yurt dışı turu yapalım derken karşımıza sizin çıkmanız sonrasında Haydi Avrupa'ya dedik.
Tur boyunca ve öncesinde bize karşı güler yüzünüz, ilgi ve alakanız sorularımıza sabırla ve açıklayıcı cevaplar vermeniz, bizi çok mutlu ve memnun etti.
17 gün nasıl geçer derken ayrılık gelince bir 17 gün daha devam ederiz bu grupla dediğimiz eğlenceli, dolu dolu bir tur oldu.
Başta Kemal Bey olmak üzere rehberimize ve kaptanlarımıza çok teşekkür ederiz.İnşallah başka bir tur programında tekrar bir araya gelme şansımız olur ve bu keyif dolu anıları tekrar biriktiririz.

İnstagram:
@belgin.ozkan
@volkanozkan754

Mert Ummak - Merve Ummak

Mert Ummak - Merve Ummak
MERSİN

Yıllardan beri hayalini kurdukları Otobüsle Avrupa Turu deneyimini Haydi Avrupa'ya ile gerçekleştiren Merve - İbrahim Ummak çiftinin turumuz ile ilgili yorumunu noktasına virgülüne dokunmadan paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan Tüm Haydi Avrupa'ya ile Otobüsle Avrupa Turu yorumlarının tamamı katılımcılarımızın kendi el yazıları yazılmıştır, hiç bir şekilde yönlendirme, yazılarda oynama, ekleme çıkarma yapılmamıştır.

İnstagram: @ibrahimummak

Zeynep ve Hakan Olcar

Zeynep ve Hakan Olcar
Sakarya

Zeynep ve Hakan Olcar çiftimizin katıldığı daha önceki 2 Büyük Avrupa Turundan sonra kendi el yazıları ile ifade ettikleri bizimle yaşadığı deneyim.

Saffet Gülmez ve Cenk Özkapı

Saffet Gülmez ve Cenk Özkapı
İzmir ve Uşak

İlk andan itibaren bir aile gibi olduk ve hayatımız boyunca unutamayacağımız çok güzel anılar biriktirdik. Her anında iyi ki dediğimiz ve hiç bir anında pişman olmadığımız dop dolu bir 17 gün için tüm ekibe tüm otobüs arkadaşlarımıza kucak dolusu sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir tatil ancak bu kadar güzel olabilirdi. Rehberimizden tutun, koordinatörümüze; kaptanlarımızdan vize görevlilerine kadar emeği geçen herkese ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bizi unutmayın.......


Elif Yüce

Elif Yüce
İstanbul

Sevgili Haydi Avrupaya Ailesi;

İyi ki sizle ve ekibinizle yollarımız kesişti. Kafamda bin bir soru ve tedirginlikle sizi aradığım ilk günden bugüne kadar, her an sabırla yardımcı oldunuz.

Şimdi çok güzel anılarla dönüş yolumuzdayız. Hayatımın ilk deneyimlerini sizlerle yaşamak çok keyifliydi. Siz de her anımızda bizimle aynı heyecanı paylaştınız. Ekibimiz çok dinamik ve eğlenceliydi. Kendim için verdiğim en doğru karar Haydi Avrupa'ya ile bu seyahati yapmak oldu.

Emeğiniz ve sabrınız için önce sizlere, sonra rehberimiz Erhan Bey'e ve kaptanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sizleri çok sevdik. Yeni turlarda buluşmak üzere...

instagram.com/elif_yucee


Kılıçlar Ailesi

Kılıçlar Ailesi
Konya

Mustafa - Banu Kılıçlar:

Kızlarım Elif ve Ece'ye Avrupa Turu söz vermem üzerine Haydi Avrupa'ya ekibiyle tanıştım. Tur günü gelip de üzerinde Haydi Avrupa'ya logolu otobüsü görünce heyecanlandığımı söylemeliyim. Özenle hazırlanmış tur programı, ve özenle bir araya getirilmiş grup arkadaşları için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Her gün yeni bir ülke görmek, her gün yeni bir şehirde uyanmak inanılmaz bir duyguydu.

Ayrıca tur boyunca bize anlatımlarda bulunan Rehberimiz Erhan Bey'e Fotoğrafları ile anılarımızı süsleyen Hüseyin kardeşimize, ve yaklaşık 11 bin km yol kat eden kaptanlarımız Bülent ve Hasan Beylere de sonsuz teşekkürler.

Koordinatörümüz Kemal Bey; bu sayfa burda kapanmayacak, daha farklı birlikteliklerde ve turlarda görüşmek ümidiyle...

Ece ve Görkem Kılıçlar:

Bu tura çıkacağımızı öğrendiğimizden beri bu günleri iple çektim. Gemi turu mu yoksa otobüsle Avrupa turu mu diye kararsız kaldığımızda daha fazla ülke görmek ve Paris'i görmek için otobüsle Avrupa turu olsun istedik. İyi ki bu yönde bir karar vermişiz. Çünkü gerçekten güzel günlerimiz oldu. Gruptaki herkes çok iyi insanlardı. Aksaklık olduysa da ben biz bunları hiç fark etmedik. Yorucuydu ama yorulmaya sonuna kadar değer bir turdu.

Bu turdan çok şey öğrendim. Farklı kültürleri tanıdık, Eeuro - TL çevirmeyi öğrendik :) En büyük katkısı belki de bize şu oldu: İlerde Avrupa turuna çıkarsak artık nerelere gideceğimizi çok iyi biliyoruz :)

Lütfiye - Halim Bayrakçı

Lütfiye - Halim Bayrakçı
Konya

Öncelikle hayatımızda yaptığımız en güzel şeylerden biri oldu bu tur. "Otobüsle Avrupa mı gezilir" diyenlere kulaklarımızı tıkadık, valizimizi toplamaya hazırladık, ve harika bir 18 gün geçirdik.

1 günde 3 ülke geçip bundan normal bir şeymiş gibi bahsede bildiğimiz an, Eyfel Kulesi önünde çimlere uzandığımız an, Barselona'da La Baqueria Pazarında meyve sularını içmeye doyamadığımız an, kilometrelerce yürüyüp yorgunluktan ölürken, evimize (otobüsümüze) döndüğümüz an, Bled Gölü kenarında piknik yaptığımız an, 1. Evlilik yıl dönümümüzü otobüste dans ederek hep birlikte kutladığımız an, şişen ayaklarımıza kahkaha atarak baktığımız an, birbirimize her ülkede seni seviyorum dediğimiz an, ve unutamayacağımız biriktirdiğimiz bir sürü anılar.

Öyle güzel insanlar tanıdık ve öyle güzel dostluklar kurduk ki iyi ki gelmişiz. Çok güldük, çok gördük, çok eğlendik.

Tüm emekleriniz için, bu güzel ve eğlenceli tur için, Kem Bey'e ve Erhan Abimize çok teşekkür ediyoruz. Sizleri ve ailemiz olan otobüsümüzü çok özleyeceğiz.

Güzel hatırlamak ve hatırlanmak dileği ile... Kuzey Avrupa Turunda tekrar buluşacağız.

@2gezgindoktor 'dan sevgilerle...