Serkan MALKOÇ

Serkan MALKOÇ
KOCAELİ

Hiç olmadığı kadar hayalinize yakınsınız.

Hepimizin adını defalarca duyduğumuz, hep gitmek istediğimiz, keşfetmenin tadını çıkartmak istediğimiz, orada bir fotoğrafımız olmalı dediğiniz yerler vardır. 2018 Haziranında Haydi Avrupa’ya ile oralara gitmiş birisi olarak belirtiyorum ki gitmek istediğiniz yerlere bu turla çok yakınsınız. Haydi Avrupa’ya sizin hayallerinizi gerçekleştirmeyi amaç edinmiş bir tur. Türkiye'nin en uygun fiyatına -inanması bile zordu- 749 Euro’ya paha biçilemeyecek kalitesiyle bize bu imkanı sundu Haydi Avrupa’ya. Arkadaşlarınızla, aileniz ile sevdiklerinizle belki de tek başına… Nasıl dilerseniz bu turda hiç fark etmiyor. İlk defa gördüğünüz insanlar ile oluşan dostluk eşliğinde başlayan bir yolculuk; otobüs ile Avrupa'nın en güzel ülkelerini görmenin keyfine varmak, belki de anlatılmaz yaşanır sözü tam da bu tur için ifade edilmiş.

Hepimizin olduğu gibi benimde aklıma onlarca soru geldi. Başta insanın aklına gelen otobüs ile nasıl olacak, nasıl uyuyacağım soruları.. Turumuzu yaptığımız otobüsün Avrupa standartlarına göre hazırlanmış olması işimizi kolaylaştırdı. Sonra diğer sorular en başında cep telefonu, tablet, fotoğraf makinesi gibi teknolojik ekipmanların şarj sorunu her koltukta bulunan prizlerle çözüldü. Peki, hiç tanımadığım insanlar ile nasıl yolculuk yapacağım diye de kaygı duyarsanız; Haydi Avrupa’ya otobüsüne bindiğiniz anda fark ediyorsunuz ki, tur şirketi işini layığı ile yapmış ilk defa gördüğünüz bu insanlar ile birkaç saat sonra çok koyu bir muhabbetin parçası olmuşsunuz.

Her sabah güneşin doğuşunu başka bir ülkede karşılamanın düşüncesi ile başladığımız yolculuğumuz Yunanistan’dan Avrupa'nın bir ucuna kadar devam etti. Makedonya’dan İspanya’ya, İtalya’dan Hollanda’ya, Belçika’dan Macaristan'a, Slovenya’dan Andorra’ya her saat yeni yerler yeni insanlar yeni heyecanlar….

Haydi Avrupa’ya ekibinde bitmek bilmeyen bir enerji vardı. Kaptanların güler yüzü ve her talebimize olumlu yaklaşımları, Otobüste kazandığımız yeni arkadaşlıklar, her gün yeni bir ülke ile tanışmak, dünyanın sadece yaşadığımız yerden ibaret olmadığının farkındalığı bu turda en çok hatırlayacağım konular oldu. Bence bu Haydi Avrupa'ya turunda sizi üzecek tek şey vedalaşmalar ve keşke bitmeseydi deyişiniz olacak

Funda Demirel

Funda Demirel
ANKARA

Ankara'dan yola çıkıp Avrupa'nın tüm önemli başkentlerini ziyaret etmek güzel bir duygu. Bize bu imkanı sağlayan Haydi Avrupaya'nın deneyimli ekibi güven verdi.

Kaldığımız otellerin rahatlığı, tempolu Avrupa gezimizin yorgunluğunu atmamızı sağlarken, herkesle bir arkadaş samimiyetinde ilgilenen grup sorumlumuz sayesinde, aklımızda unutulmayacak güzel anılar bırakan bu seyahatimiz için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Rabia - Kevser Gönenli

Rabia - Kevser Gönenli
İSTANBUL

17 günde bir çok şehir gezmek harikaydı elbete ama bunun kadar güzel olan şey; güzel arkadaşlıkların bize kar olarak kalması :) Umarız Haydi Avrupa'ya ile Kuzey Avrupa turunu yapmak da kısmet olur.

Abdullah - Burcu Bingöl

Abdullah - Burcu Bingöl
MUĞLA

Bir çok ülke ve şehir gezmek bir filmin fragmanını izlemek gibiydi ama hangi şehri çok sevdik, bir daha gitmek ister miyiz, nereye kaç gün yeterli, tespit etmemizi sağladı. En güzel ve en önemli şehirlerde daha uzun zaman geçirdiğimiz, güzergah üzerinde çoğu şehre uğrayarak fotoğraf anıları biriktirdiğimiz titizlikle hazırlanmış bir programla çok güzel bir deneyimdi. Haydi Avrupa'ya en güzel yönü programın güzelliği. Ve ölmeden önce yapılacaklar listemizden bir madde daha eksildi böylece. Darısı nicelerine.