2022 Otobüsle Avrupa Turu - Boutique (29 Haziran 2022-15 Temmuz 2022)

Otobüsle Avrupa Turu 2022

Bu müthiş tur sadece

1190 €

Fiyata Dahil Olanlar

 • Lüx otobüs ile ulaşım
 • Yurtiçi ulaşımında ikramlar
 • 10 Gece 2 kişilik odalarda 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama ve Açık büfe kahvaltı
 • Panaromic şehir turları (rehber eşliğinde)
 • Şehir vergileri
 • Konaklama vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat - sağlık sigortası ve mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Konaklama harici kahvaltılar (7 gün)
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Gidiş dönüş Venedik vaporetti ücreti (15 Euro)
 • Schengen vize ücreti (160 Euro)

Tur Özellikleri

Haydi Avrupa'ya kalitesi ile Avrupa turu...

-          Turlarımızda hem rehber hem koordinatörler hizmet verirler

-          Haydi Avrupa’ya baskılı hediye seti

-          Turlarımızda 2 gece üst üste gece yolculuğu yapılmaz

-          Sürpriz ücret bulunmaz

-          Oteller mümkün olduğunca şehir merkezinden seçilirler

-          Katılımcılar yurt içi mavi yolculuk ve kamp turlarına indirimli katılırlar.

-          Ödeme kolaylıkları

-          Haydi Avrupa’ya dijital gezilecek yerler ve tur programı 

2022 Otobüsle BÜYÜK AVRUPA TURU - Boutique (29 Haziran - 15 Temmuz 2022) - Kontenjan 1 otobüs 50 kişi ile sınırlıdır. 18-35 Yaş

Her şey dahil konseptli - Bknz. Fiyata dahil olanlar - olmayanlar

2022 Otobüsle Büyük Avrupa Turu - Boutique

29 Haziran - 15 Temmuz 2022

18-35 Yaş

 17 Gün - 16 ülke -  26 Şehir

190 Euro ile kesin kayıt - Kalanı tur günü ödeme

1190 Euro

3 kişi ve üzeri gruplara, sağlık çalışanları ve öğrencilere kişi başı 40 € indirim


DETAYLI TUR PROGRAMI

29 Haziran 2021

Ankara’dan 17:00 Hareketle Otobüsle Avrupa Turumuz başlıyor. İstanbul üzerinden İpsala Sınır kapısına kadar güzergâh üzerinden yolcuların alınması ve gece yarısı İpsala Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a giriş.

30 Haziran: YUNANİSTAN

Sabah erken saatlerde ilk durağımız Kavala. Dileyenler Kavala kurabiyesi ve Kavala böreği ile kahvaltısını yaptıktan sonra kaleye çıkabilir, Eski Osmanlı Camilerini görebilir veya Kavala limanında rıhtımda dolaşıp fotoğraf çektirebilir. Bizans Su Kemeri ve tarihi yapıları gördükten sonra Kavala’dan ayrılış. Öğleden sonra Vardar Ovası üzerinden Selanik’e hareket. Avrupa turumuzu Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ederek başlatıyoruz. Selanik panoramik şehir turu. Aristoteles Bulvarı, Selanik Kordon ve Selanik merkezde serbest zaman. Ve otele yerleşme – konaklama.

1 Temmuz KUZEY MAKEDONYA

Oteldeki kahvaltımızdan sonra 09:00 Üsküp’e hareket. Sınır geçişinden sonra akşamüstü Üsküp’e varış. Üsküp şehir gezimiz başlıyor. Türk Mahallesi, heykelleri ile ünlü Üsküp Meydanı, Rahibe Teresa’nın evi, Makedonya Ulusal Müzesi gezilecek yerler arasında. Serbest zaman ve akşamüstü Budapeşte’ye hareket.

2 Temmuz MACARİSTAN

Sabah saatlerinde gerçek anlamda Avrupa Birliği Bölgesi’ne girmiş oluyoruz. Otobüsle Avrupa turumuz bu noktadan sonra daha keyifli hale gelmeye başlıyor. Öğleye doğru Budapeşte’ye varış. Orta Avrupa’nın görkemli ve gece ışıklandırması en güzel olan şehri Budapeşte’de yaklaşık bir gün geçireceğiz. Kahramanlar Meydanı, Budin Sarayı ve Kalesi gezisi. Zincirli Köprü, Parlamento Binası panoramik şehir turu ve şehrin tam merkezinde bulunan otele yerleşme. Serbest Zaman. Dileyenler için Tuna Nehri tekne Turu, Dileyenler için Budapeşte gece hayatı. Budapeşte’de konaklama.

3 Temmuz AVUSTURYA

Oteldeki kahvaltımızdan sonra 09:00 Budapeşte’den ayrılış ve ardından Viyana’ya hareket. 3 saatlik yolculuktan sonra yaklaşık 12:00’da Viyana’ya varış. Avrupa sanatının başkenti sayılan Viyana’da yaklaşık 5 saat geçireceğiz bu süre zarfında Viyana panoramik gezisi ve grup eşliğinde Viyana’nın ünlü saraylarının ortasından geçiyoruz. Viyana merkezi, ünlü markaların ve Veba Anıtı’nın bulunduğu Graben Caddesi, Mozart Heykeli Büyük Katedral görülecek yerler arasında. Arkasından serbest zaman. 17:00’da Çekya’nın Başkenti Prag’a hareket. Gece 22:00’da otelimize varış. Prag’da konaklama.

4 Temmuz ÇEK CUMHURİYETİ

(Prag’da otobüsümüz haftalık yasal dinlenme süresi 24 Saatini tamamlayacak ve otobüs kullanılmayacak) Şehir merkezindeki bulunan otelimizde yaptığımız kahvaltımızdan sonra metroyla ve grup olarak Old Town Meydanına varış. Astronomik Saat kulesi, ardından Charles Köprüsüne varış. Kafka Müzesi ve Kafka anıtı, dans eden bina, John Lennon Duvarı, dev bebek heykelleri, tarihi binalarla süslü caddeler sokaklar gezilecek yerler arasında. Öğleden sonra serbest zaman. Vltava Nehri etrafında park ve bahçelerde zaman geçirme şansı. Gece Saat 22:00 Prag’dan ayrılış.

5 Temmuz ALMANYA - BELÇİKA

Sabah erken saatlerde Köln’e varış. Köln Gezisi. Almanya’nın en büyük ve en eski katedrallerinden Köln Katedralini ziyaret. Türk Lokantalarında dileyenler yemek yeme kahvaltı yapma şansı. Ren Nehri Hohenzollern Köprüsü’de fotoğraf çekimi. Saat:10:00’da Köln’den hareket. Belçika topraklarına giriş. Saat: 14:00 Brugge'a varış. Dünyanın en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri olan Brugge’un 2 meydanı, tarihi sokakları, kanalları, köprüleri, müzeleri arasında ortaçağa gerçek bir yolculuk yapıyoruz.  Brugge’un dünyaca ünlü waffle ve çikolatalarını tatma ve meydanda kahve içme şansı. 6 saatlik Brugge ziyareti sonrası Hollanda’nın başkenti Amsterdam'a hareket. 3 saatlik yolculuk sonrası Amsterdam'da konaklama.

6 Temmuz HOLLANDA

Oteldeki kahvaltımızdan sonra Amsterdam’daki otelimizden ayrılış ve Yel değirmenleri, peynir çiftlikleri ve hediyelik eşyaları ile ünlü Zaanse Schans’ta 2 saatlik gezimiz var. Bu masalımsı noktada gezimiz sonrası yarım saatlik uzaklıktaki Amsterdam gezimiz başlıyor. Öğleden itibaren müzeleriyle, kendine özgü mimarisiyle yapılmış evleriyle, cafeleri ve eğlence mekânları ile Amsterdam’a doymak mümkün olacak. Red Light Sokağı, Dam Meydanı, Amsterdam kanalları gezisi. (Dileyenler kendileri kanallarda tekne turu yapabilir, bisiklet kiralayıp sokaklarda gezebilirler) Gece 23:00 sularında Amsterdam'dan ayrılma.

7 Temmuz FRANSA

Sabah saatlerinde Paris’e varış. Paris Panaromic turu. Önce Ressamlar Tepesi (Montmartre), Sacre Coeur Bazilikası ilk olarak ziyeret edeceğimiz mekan olacak. Burda kendi resmini çizdirebilirsiniz, hediyelik eşya dükkânlarını gezebilirsiniz. Arkasından Eyfel Kulesi, Seinne Nehri, Zafer Takı, Champ Elysse Bulvarı, Concorde Meydanı gezisi. Pantheon, La fayette çarşı ve Opera binası, Napaleon Mezarı Notre Dame Kilisesi, Louvre Müzesi grupla ve yerel rehber eşliğinde gezilecek yerler arasında 16:00 Otele yerleşme ve serbest zaman. Dileyenler Koordinatörümüz eşliğinde metroyla Trocadero Meydanı ve Pakından Akşam Işıklandırılmış Eyfel Kulesi manzarasını izlemek için akşam dışarı çıkabilirler. Paris’teki otelimizde konaklama.

8 Temmuz FRANSA

Otobüsle Avrupa Turumuzu bu noktada tam olarak yarılamış oluyoruz. Sabah oteldeki kahvaltımızdan sonra 10:00 Otelden ayrılma ve Paris Turuna devam. Grup olarak Eyfel Kulesine geçiyoruz ve bu noktadan sonra Paris’ten ayrılana kadar serbest zaman. Dileyenler Louvre Müzesini gezebilir, dileyenler Eyfel Kulesine çıkabilirler. Dileyenler ise Paris çarşı merkezinde zaman geçirebilirler. Yaklaşık 2 günlük Paris gezisinden sonra 19:00’da Eyfel önünden Strasburg’a hareket. Gece saatlerinde Starsburg’a varış ve otele yerleşme.

9 Temmuz FRANSA

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Alsas Bölgesinin başkenti Starsburg’u geziyoruz. 1,5 saatlik Starzburg gezimizden sonra, Alsas Bölgesini güneye kadar gezmeye başlıyoruz. Her bir köy arasında 15 Dak – yarım saat mesafeli yolculuklarla Alsas köylerini dolaşıyoruz. Öncelikle Obernia köyü; rotamızın en güzel köylerinden… Diğer Alsas köyleri gibi şarapları ile ünlü ancak; yöresel bisküvileri ve nougatları ile de ünlüdür. Diğer köyler içinde en büyük olanıdır. Yörenin en ünlü “Schenkenberg Bağları” da buradadır.

Obernai’den sonraki durağımız RIBEAVILLE Pastel renkli binaları ve hem Fransa hem de Almanya’nın etkisini yoğun bir şekilde görebileceğiniz bir yer. Turistik alışverişle şarap almak isteyenler için uygun.

Burdan sonra RIQUEWIHR köyüne ulaşıyoruz. Alsace köyleri içinde en güzel 2.köy Riquewihr. Alsas’ın diğer köylerine göre daha fazla alışveriş ve hediyelik dükkânlarını barındıran bir yer. Bazı ünlü şarap markaları da buraya aittir.

Sonraki istikamet; 2017 yılında Fransa’da her yıl yapılan “Fransızların tercih ettiği köy” yarışmasında 1. Olan KAYSBERG “İmparatorun Dağı” anlamına gelen Kaysberg, ortaçağdan kalma surları, ahşap evleri, sardunyaları ve üzüm bağları ile kaplı muhteşem bir Alsace köyü. 2700 kişinin yaşadığı bu köy, şaraplarının yanı sıra cam ustaları ile de ünlüdür.

Bu köyü de ziyaretimiz sonrası Alsas Bölgesinin en güzel ve turistik yeri olan; COLMAR’a geliyoruz. Alsas Bölgesinin başkenti Strasburg olsa da bölgenin en çok turist çeken yeri Colmar. Oldukça eski bir tarihe sahip ve oldukça güzel tasarlanmış binaları, nehir etrafındaki rengârenk evleri, Venedik'i andıran görünümü, çiçeklerle süslü kapıları pencereleri, renk renk yapılmış evleri, bahçeleri, kanalları, tekneleri, köprüleri, cafe ve restoranları ile Colmar’ı doyasıya geziyoruz.

Colmar’dan sonra bölgenin en güzel noktalarından birinde EQUISHEIM’dayız. Güzel köy anlamına gelen Equisheim, çok sayıda şarap imalathaneleri ve taş döşeli sokakları ile ünlüdür. Otantik restoranları ve bu güzel köyü de gezip fotoğraflayıp tadını çıkaracağız.  Equsheim’den sonra tüm gün sürdürdüğümüz gezimizi Mulhouse’taki otelimize yerleşerek tamamlıyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman.

10 Temmuz: İSVİÇRE

Sabah 08:30 Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılma tüm gün İsviçre, Alp Dağları ve Milano kenti. İlk öncelikle Yarım saat uzaklıktaki Basel şehri. 3 ülkede toprağı bulunan Basel’de geçen 2 saatlik turumuzdan sonra bir saatlik uzaklıktaki İsviçre’nin en büyük şehri Zürih’e geliyoruz.

Zürih şehrinin bir alt bölgesi olan Lindenhof, Limmat Nehri’nin doğu kıyısında yer alıyor. Tarihi bir merkez özelliğine sahip olan bölge Türkçe’de “Ihlamur Ağacı Bahçesi” anlamı taşıyor. Bölgeye, özellikle de merkezi konumda bulunan ve eşsiz şehir manzarası sunan Lindenhof Tepesi, cezbedici bir görünüm kazandırıyor. Roma ve Karolenjler döneminde şehrin yerleşimine katkıda bulunan tepeye çıkarak ağaçların gölgesi eşliğinde şehri izleyebilirsiniz. 4 saatlik Zürih ziyaretimiz sonrası İsviçre Alpleri arasından Milano’ya doğru hareket.

Dağların arasında molalarla alp dağlarını izleyerek geçirdiğimiz yolculuk sonrası akşam saatlerinde Milano’ya varış. 2 saatlik Milano turu yapıyoruz. Dome Katedrali, Leonardo da Vinci heykeli, Galleria Vittorio Emanuele (Kapalıçarşı) gezilecek yerler arasında Milona’dan gece Pisa’ya doğru hareket.

11 Temmuz İTALYA

Sabahın erken saatlerinde Pisa’ya varış. Pisa kulesini düzeltmek isteyenlerin fotoğraf çalışması ardından Pisa’dan Floransa’ya hareket. 1 saat grupla ve 3 saat serbest zaman eşliğinde 4 saatlik Floransa gezisi. Signoria meydanı, Vecciho Köprüsü, eski Floransa sokaklarının gezilmesinin ardından Roma’ya hareket. Gece 22:00 suları otelimize varış. Ve Roma’daki otelimizde konaklama.

12 Temmuz  İTALYA – VATİKAN

Roma’da bulunan otelimizdeki kahvaltımızdan sonra 08:00 Vatikan’a hareket. 11:00’a kadar Vatikan gezisi. St. Peter Bazilikası – Müzesi ziyareti. 11:00 – 14:00 arası Roma Turu; Palatino Tepesi, Collesium, Vittorio Emanuele II Abidesi, Aşıklar Çeşmesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Novona Meydanı ve serbest zaman. 22:00 Roma’dan Venedik’e hareket.

13 Temmuz   İTALYA - SLOVENYA

Sabah erken saatlerinde Venedik’e varış. Venedik gezisi – Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü,  St. Marco Meydanı ve Bazilikası – Venedik sokakları… 11:00 Venedik’ten ayrılış ve 15:00 Lübyana’ya varış. Lübyana gezisi.  17:00 Lübyana’dan ayrılış. Hırvatistan sınır kapısından geçiş ve gece saatlerinde Zagrep’e varış. Ve otele yerleşme.

14 Temmuz HIRVATİSTAN  - SIRBİSTAN

08:00 oteldeki kahvaltımızdan sonra Zagreb’deki otelimizden ayrılış ve Zagreb gezisi. Old Town Meydanı, Zagreb meydanı, yöresel azar yeri, serbest zaman; 11:00’da Zagreb’den ayrılış ve Belgrad’a hareket. Akşam saatlerinde Belgrad’a varış, Belgrad Kalesi ve merkezi gezisi. Sava Nehri etrafında eğlence merkezlerinin yanında yürüyüş. Serbest zaman. Belgrat’ta konaklama.

15 Temmuz BULGARİSTAN

Sabah saatlerinde Belgrat’tan ayrılma ve Sofya’ya hareket. Öğleden sonra Sofya’ya varış, Alexandr Nevsky Katedrali, Banyabaşı Cami görülecek yerler arasında. 3 saatlik Sofya gezisi ardından öğle saatlerinde Sofya'dan ayrılış ve kapıkule sınır kapısına doğru hareket.

16. Temmuz'un ilk saatlerinde İstanbul. Öğleye doğru Ankara olacak şekilde (kapı yoğunluğuna bağlı olarak; Program Türkiye’den İpsala’ya kadar ve Kapıkule’den otobüsten indiğimiz zamana kadar olan sürelerle opsiyonlu kapılarda bekleme süreleri hesaplanarak 17 gün olarak belirlenmiştir.  Gün sayısı 1. gün Türkiye ile başlatılmış olup 17. Günün sonunda Türkiye'ye varış ve otobüsten iniş olarak tamamlanmıştır)

Ana sayfamızda diğer turlar hakkında bilgi edinmek için Otobüsle Avrupa Turu sayfamızı tıklayınız.

Yurt içi turlarımızla ilgili bilgi sahibi olmak için: Aven Camp Kamp Turları ve Mavi Yolculuk sitemizi ziyaret ediniz.

Acentemizin ana sayfasını ziyaret etmek için ise... avenetitur.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Anahtar kelimeler:

Otobüsle Avrupa turu 2022, Avrupa turları, büyük Avrupa turu, baştanbaşa Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu öğrenci, otobüsle Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu yorum, baştanbaşa Avrupa turu, Avrupa turu 15 gün, Avrupa Turu tavsiye

İlkelerimiz doğrultusunda tur sırasında sürpriz ücret alınmaz

Otobüslerimiz uzun yolculuklara uygun konfora sahip ve aynı zamanda yeni model otobüsler olarak belirlenir

Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.

Otobüsle Avrupa Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.

Turun başlangıcından bitimine kadar profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti.

İki gece üst üste gece yolculuğu yapılmaz.

Otellerimiz şehir merkezlerine mümkün olan en yakın yerden ayarlanır.

7 Gün 24 Saat Telefon mail Watsapp yoluyla danışmanlık hizmeti sunulur

Otobüsle Avrupa turlarımıza katılmak isteyenler;

1. Adım: Telefon ya da web sitemizde yer alan form ile birlikte ilk başvuruyu yaparlar.

2. Adım: Sözleşme ve kayıt formumuzu internet üzerinde doldurarak tarafımıza gönderilmesini sağlarlar.

3. Adım: Tarafımızca kontrol edilen formdaki bilgiler katılımcı ile uzmanımız tarafından birlikte kontrol edilerek son hale getirilirler. Formun onaylanması ile eş zamanlı olarak katılımcılar kesin kayıt işleminin tamamlanması için ön ödemeyi yaparak dekontu da formla birlikte tarafımıza gönderirler.

4. Adım: Kesin kayıt işlemi tamamlanmıştır. Daha sonra vize işlemlerinin başlaması için gerekli olan ilk evraklar tarafımıza dijital yolla gönderilir.

Vize başvuru işlemlerinde Haydi Avrupa'ya profesyonel ekibi destek sunmaktadır.
Vize işlemleriniz takip edilmekte olup, pasaport işlemleriniz nüfus müdürlüklerinden halledilecektir. 
Yeşil Pasaportlular için vize istenmemektedir.  Daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.haydiavrupaya.com/bilgi/13/vize-islemleri  sayfamızı ziyaret ediniz. 

190 Euro ön ödeme ile kesin kayıt oluşturup geri kalanı tur günü ödeyebilirsiniz
 Dileyenler kendi ödeme planlarını oluşturabilirler.

Dileyen katılımcılarsa peşin ödeme indiriminden yararlanarak indirimli ve peşin ödeme yapabilirler

Ödemeler elden ya da bankamızın hesabına şirketimizin kurumsal iban numarasına ücreti yatırabilirler.