Belgrad Bira Festivali - Belgrad Beer Fest

Belgrad Beer Fest 2020'de

Balkan yarımadasının ve Avrupa'nın en büyük festivallerinden biri olan Belgrad Beer Fest her yıl Avrupa'nın farklı bölgelerinden binlerce genci ağırlıyor. Haydi Avrupa'ya ile otobüsle Büyük Avrupa turları programı teke indirilecek olup, Büyük Avrupa Turu yerine Festival programlarına ağırlık verilecektir. Hem tatil, hem eğlence hem de gençlere özel gezi programı olan bu festival için şimdiden hazırlıklara başlandı. 2019 yılı için Otobüsle Büyük Avrupa Turları programları gerçekleştirilirken, 2020 yılı için festival ağırlıklı programlar organize edilmeye başlandı bile.

Belgrad Beer Fest nedir?

Her yıl yaklaşık 500 bin insanı ağırlayan ve dünyaca ünlü müzik gruplarının konserlerini barındıran Belgrad Beer Fest, Sırbistan'ın Başkenti Belgrad'ta yapılıyor. 

Yüzlerce içecek markasının stand kurduğu, tanıtım yaptığı ve sponsorluğun üstlendiği programa girişler ücretsiz. O tarihlerde otel bulabilmenin bile çok zor olduğu Belgrad'ın insan akınına uğradığı efsane haline gelen bir program. 

Eğlence ve gezi bir arada... Haydi Avrupa'ya ile Belgrad Bira Festivalinde hem çok eğleneceksiniz hem de Balkanların güzel şehirlerini gezme fırsatı bulacaksınız. Hem de Haydi Avrupa'ya ayrıcalığı ile... 

Belgrad Beer Fest Tur Programı:

Programda neler var?
Sofya Turu
Niş turu
Belgrad turu
Belgrad Beer Fest etkinlikleri

Belgrad Beer Fest (Belgrad Bira Festivali) nedir? 

Belgrad Bira Festivali™ ortalama olarak, Güneydoğu Avrupa'nın en büyük bira festivalidir. Festivali 5 gün içerisinde 500.000'den fazla kişi ziyaret ediyor. Çok sayıda ziyaretçi gelmesinin temel nedeni festivalin ücretsiz giriş, istisnai bir müzik programı ve çok çeşitli yerli ve yabancı bira markalarına olanak sağlamasından kaynaklanıyor.

Belgrade Beer Fest™ 2003 yılında kuruldu. Bu zamana kadar on dört yılında 7.6 milyondan fazla ziyaretçi gelmiş, 600'den fazla müzik performansı yapılmış, 330'dan fazla bira markasının tadına bakılmış ve çok sayıda sosyal kampanya gerçekleştirilmiştir.

Festival çok sayıda ödül aldı. Bunlardan biri, 2005 yılında Belgrade Beer Fest™ 'in sıralanması gereken 20 dünya etkinliği arasında yer alan İngiliz The Independent gazetesinin önerisidir. Profesör Dennis Wilcox, dünya çapında 350'den fazla üniversitede kullanılan "PR Stratejileri ve Taktikleri" adlı kitabında, Belgrade Beer Fest™ 'i pazarlama ve halkla ilişkiler kampanyalarının olumlu bir örneği olarak belirtti. Büyük sosyal kampanya ile ilgili olarak, vatandaşların çevre bilincinin güçlendirilmesi ve Belgrad okulları için geri dönüşüm kaplarının satın alınması hedeflenen "geri dönüşüm yapmayı seçiyorum", pazarlama dergisi "Taboo", 2009 yılının pazarlama etkinliği olarak Festival'i ödüllendirdi.

Tüm bunlara ek olarak, Belgrade Beer Fest ™, Sırbistan’ı tanıtan ve imajını güçlendiren bir marka olmasının yanı sıra, Sırbistan'ın turizm teklifinin en önemli segmentlerinden biri olarak kendini kanıtladı.

Festivalin 2014 yılı için aldığı "Sırbistan'ın En İyisi" ödülü bunun en iyi kanıtıdır.

2004’ten bu yana Sırbistan’ın en başarılı markalarını tanıtmak amacıyla Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanlığı’nın, Ticaret ve Sanayi Odası’nın ve günlük ekonomi gazetesi "Privredni’nin önderliği" ile "Sırbistan’ın En İyisi" eylemi gerçekleştirildi.


Makaleyi paylaş