2020 - Otobüsle Avrupa Turu - Gold / 12-53 Yaş (22 Temmuz 2019-6 Ağustos 2019)

otobüsle Avrupa turu

Bu müthiş avrupa turu sadece

865 €

Fiyata Dahil Olanlar

·         Lüx otobüs ile ulaşım

·         Yurtiçi ulaşımında ikramlar

·         8 Gece konaklama – kahvaltı

·         Panaromic şehir turları (rehber eşliğinde)

·         Şehir vergileri

·         Konaklama vergileri

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

·         Zorunlu seyahat - sağlık sigortası

·         6 gün birer 500 ml pet su

Fiyata Dahil Olmayanlar

·         Öğle ve akşam yemekleri

·         Konaklama harici kahvaltılar (6 gün)

·         Yurtdışı çıkış harcı

·         Müze ve ören yeri giriş ücretleri

·         Kişisel harcamalar

·         Gidiş dönüş Venedik vaporetti ücreti (15 Euro)

·         Schengen vize ücreti

·         Kaybolma durumunda buluşma yerine kadar olan ulaşım masrafı veya her türlü ülkeye geri dönüş masrafı

Otobüsle Büyük Avrupa Turu - GOLD - YAŞ SINIRI YOK 15 Gün - 13 ülke - 23 Şehir - 8 Gece Otel 22 Temmuz – 6 Ağustos 2020 Balkan – Orta Avrupa - Batı Avrupa – İtalya (Turumuz kesin çıkışlıdır)

Her şey dahil konseptli - Bknz. Fiyata dahil olanlar - olmayanlar

2020. Otobüsle Büyük Avrupa Turu - GOLD
22 Temmuz - 06 Ağustos 2020
15 Gün - 13 ülke - 23 Şehir - 8 Gece konaklama
865 Euro - Taksitle ödeme

12 - 53 yaş

22 Temmuz 2020  Tarihinde Samsun’dan 13:00 Hareket, Ankara 'dan 17:00'da ve İstanbul üzerinden İpsala Sınır kapısına kadar güzergah üzerinden yolcuların alınması ve gece yarısı İpsala Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a giriş.

23 Temmuz 2020 YUNANİSTAN  Sabah erken saatlerde ilk durağımız Kavala. Dileyenler Kavala Kurabiyesi ve Kavala böreği ile kahvaltısını yaptıktan sonra Kaleye çıkabilir, Eski Osmanlı Camilerini görebilir veya Kavala limanında rıhtımda dolaşıp fotoğraf çektirebilir. Bizans Su Kemeri ve tarihi yapıları gördükten sonra Kavala’dan ayrılış. Öğleden sonra Vardar Ovası üzerinden Selanik’e hareket. Selanik şehir turu. Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret. Ve Otele yerleşme.

24 Temmuz 2020 MAKEDONYA 08:00 Üsküp’e hareket. Sınır geçişinden sonra Öğle saatinde Üsküp’e varış. Üsküp şehir gezisi, Türk mahallesi, heykelleri ile ünlü Üsküp Meydanı. akşama doğru Üsküp’ten hareket.

25 Temmuz 2020 MACARİSTAN Macaristan kapı yoğunluğuna göre sabah saatlerinde Budapeşte’ye varış. Kahramanlar Meydanı, Gerrelt Tepesi, Budin Sarayı ve Kalesi gezisi. Zincirli Köprü, panaromic şehir turu ve otele yerleşme. Serbest Zaman. Dileyenler için Tuna Nehri tekne Turu, Dileyenler için Budepeşte Gece hayatı. Budapeşte’de konaklama

26 Temmuz 2020 AVUSTURYA 09:00 Budapeşte’den ayrılış ve ardından Viyana’ya hareket. 3 saatlik yolculuktan sonra 12:00’da Viyana’ya varış. Viyana panoramik gezisi ve grup eşliğinde Viyana’nın ünlü saraylarının gezisi, Viyana merkezi, Veba Anıtı, Mozart Heykeli, serbest zaman. 16:00’da Prag’a hareket. Gece 21:00’da otelimize varış. Prag’da konaklama.

27 Temmuz 2020 ÇEK CUMHURİYETİ (Prag’da otobüsümüz haftalık yasal dinlenme süresi 24 Saatini tamamlayacak) Şehir merkezindeki bulunan otelimizde yaptığımız kahvaltımızdan sonra Astronomik Saat kulesine varış. Ardından Charles Köprüsüne varış. Charles Köprüsü ve Old Town gezisi. Kafka Müzesi ve Kafka anıtı, Dans eden evler, John Lennon Duvarı, Dev Bebek heykelleri, tarihi binalarla süslü caddeler gezilecek yerler arasında. Vitava Nehri etrafında park ve bahçelerde zaman geçirme şansı, serbest zaman. Gece Saat 21:00 Prag’dan ayrılış.

28 Temmuz 2020 ALMANYA – HOLLANDA Sabah erken saatlerde Köln’e varış. Köln Gezisi. Almanya’nın en büyük en eski katedrallerinden Köln Katedralini gezme, Türk Lokantalarında dileyenler yemek yeme kahvaltı yapma şansı. Saat:10:00’da Köln’den hareket. Saat: 14:00 Brugge 'a varış. 4 saatlik Brugge ziyareti sonrası Amsterdam'a hareket, Amsterdam'da konaklama.

29 Temmuz 2020 HOLLANDA - Oteldeki kahvaltımızdan sonra Amsterdam’daki otelimizden ayrılış ve Yel değirmenleri, peynir çiftlikleri ve hediyelik eşyaları ile ünlü Zaanse Schans’ta 2 saatlik gezimiz sonrası Amsterdam gezisi başlıyor. Öğleden itibaren müzeleriyle, kendine özgü mimarisiyle yapılmış evleriyle, cafeleri ve eğlence mekanları ile Amsterdam’a doymak mümkün olacak. Red Light Sokağı, Dam Meydanı, Kanal gezisi. (Dileyenler kendileri kanallarda tekne turu yapabilir. Gece 23:00 sularında Amsterdam'dan ayrılma.

30 Temmuz 2020 FRANSA Sabah saatlerinde Paris’e varış. Paris Panaromic turu. Ressamlar Tepesi, Eyfel kulesi, Seinne Nehri, Zafer Takı, Champ Elysse Bulvarı, Concorde Meydanı gezisi. Pantheon, La fayette çarşı ve opera binası, Napaleon Mezarı Notre Dame Kilisesi, Louvre Müzesi grupla ve yerel rehber eşliğinde gezilecek yerler arasında 15:00 Paris’teki Otele yerleşme ve serbest zaman. Trocadero Meydanı ve Pakından Akşam Işıklandırılmış Eyfel Kulesi manzarası.

31 Temmuz 2020 FRANSA: Sabah 08:00 Paris Turuna devam. Louvre Müzesi, Seinne Nehri Turu, Eyfel Kulesi çıkış serbest zaman. Yaklaşık 2 günlük Paris gezisinden sonra 23:00’da Eyfel Önünden Strasbourg’a hareket. Sabah saatlerinde Strasbourg’a varış ve Strasbourg gezisi.

1 Ağustos 2020 FRANSA: Kahvaltı sonrası Strasbourg’tan itibaren Alsas bölgesi turumuz başlıyor. Öncelikle Alsas Bölgesinin başkenti Starsburg’u geziyoruz. 1,5 saatlik Starzburg’tan sonra, Alsas blgesini güneye kadar gezmeye başlıyoruz. Her bir köy arasında 15 Dak – Yarım saat mesafeli yolculuklarla Alsas köylerini dolaşıyoruz. 

Öncelikle Obernia köyü; rotamızın en güzel köylerinden… Diğer Alsas köyleri gibi şarapları ile ünlü ancak; yöresel bisküvileri ve nougatları ile de ünlüdür. Diğer köyler içinde en büyük olanıdır. Yörenin en ünlü “Schenkenberg Bağları” da buradadır. 

Obernai’den sonraki durağımız RIBEAVILLE Pastel renkli binaları ve hem Fransa hemde Almanya’nın etkisini yoğun bir şekilde görebileceğiniz bir yer. Turistik alışverişle şarap almak isteyenler için uygun.

Burdan sonra RIQUEWIHR köyüne ulaşıyoruz. Alsace  köyleri içinde en güzel 2.köy Riquewihr. Alsas’ın diğer köylerine göre daha fazla alışveriş ve hediyelik dükkanlarını barındıran bir yer. Bazı ünlü şarap markaları da buraya aittir. 

Sonraki istikamet; 2017 yılında Fransa’da her yıl yapılan “Fransızların tercih ettiği köy” yarışmasında 1. Olan KAYSBERG “İmparatorun Dağı” anlamına gelen Kaysberg, ortaçağdan kalma surları, ahşap evleri, sardunyaları ve üzüm bağları ile kaplı muhteşem bir Alsace köyü. 2700 kişinin yaşadığı bu köy, şaraplarının yanı sıra cam ustaları ile de ünlüdür. 

Bu köyü de ziyaretimiz sonrası Alsas Bölgesinin en güzel ve turistik yeri olan; COLMAR’a geliyoruz. Alsas Bölgesinin başkenti Strasburg olsa da bölgenin en çok turist çeken yeri Colmar. Oldukça eski bir tarihe sahip ve oldukça güzel tasarlanmış binaları, nehir etrafındaki rengârenk evleri, Venedik'i andıran görünümü, çiçeklerle süslü kapıları pencereleri, renk renk yapılmış evleri, bahçeleri, kanalları, tekneleri, köprüleri, cafe ve restoranları ile Colmar’ı doyasıya geziyoruz. 

Colmar’dan sonra bölgenin en güzel noktalarından birinde EQUISHEIM’dayız. Güzel köy anlamına gelen Equisheim, ços sayıda şarap imalathaneleri ile, taş döşeli sokakları, otantik restorantları ile bu güzel köyü de gezip fotoğraflayıp tadını çıkaracağız.  Equsheim’den sonra tüm gün sürdürdüğümüz gezimizi Mulhouse’taki otelmize yerleşerek tamamlıyoruz. Otele yerleşme ve serbest zaman.

2 Ağustos 2020  İSVİÇRE Sabah 08:30 Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Otelden ayrılma tüm gün İsviçre, Alp dağları ve Milano kenti. İlk öncelikle Yarım saat uzaklıktaki Basel şehri. 3 ülkede toprağı bulunan Basel’de geçen 2 saatlik turumuzdan sonra bir saatlik uzaklıktaki İsviçre’nin en büyük şehri Zürih’e geliyoruz. 

Zürih şehrinin bir alt bölgesi olan Lindenhof, tepesi bölgesi ve manzarası.  Roma ve Karolenjler döneminde şehrin yerleşimine katkıda bulunan tepeye çıkarak ağaçların gölgesi eşliğinde şehri izleyebilirsiniz. 4 saatlik Zürih ziyaretimiz sonrası İsviçre Alpleri arasından Milano’ya doğru hareket. 

Dağların arasında molalarla alp dağlarını izleyerek geçirdiğimiz yolculuk sonrası akşam saatlerinde Milano’ya varış. 2 saatlik Milano turu yapıyoruz. Dome Katedrali, Leonardo da Vinci heykeli, Galleria Vittorio Emanuele (Kapalıçarşı) gezilecek yerler arasında Milona’dan gece Pisa’ya doğru hareket.

3 Ağustos 2020 İTALYA Sabahın erken saatlerinde Pisa’ya varış. Pisa kulesini düzeltmek isteyenlerin fotoğraf çalışması ardından Pisa’dan Floransa’ya hareket. 1 saat grupla ve 2 saat serbest zaman eşliğinde 3 saatlik Floransa gezisi. Signoria meydanı, Vecciho Köprüsü, eski Floransa sokaklarının gezilmesinin ardından Venedik'e hareket ve gece 22:00 sularında Venedik’teki otele yerleşme. Ve konaklama.

4 Ağustos 2020  İTALYA - SLOVENYA Sabah erken saatlerinde Venedik adasına varış. Venedik gezisi – Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü,  St. Marco Meydanı ve Bazilikası – Venedik sokakları… 11:00 Venedik’ten ayrılış ve 15:00 Lübyana’ya varış. Lübyana gezisi.  17:00 Lübyana’dan ayrılış. Hırvatistan sınır kapısından geçiş ve gece saatlerinde Zagrep’e varış. Ve otele yerleşme.

5 Ağustos 2020  HIRVATİSTAN  - SIRBİSTAN 08:00 Zagrep’teki otelimizden ayrılış ve Zagrep gezisi. Old Town Meydanı, Zagrep meydanı, Pazar, Serbest zaman; 11:00’da Zagrep’ten ayrılış ve Belgrad’a hareket. Akşam saatlerinde Belgrad’a varış, Belgrad Kalesi ve merkezi gezisi. Sava Nehri etrafında eğlence merkezlerinin yanında yürüyüş. Serbest zaman. Gece yarısı Türkiye’ye hareket.

6 Ağustos 2020  TÜRKİYE’YE VARIŞ. Akşam saatlerinde İstanbul’a ve Ankara üzerinden gece saatinde Samsun’a varış.

(Program 1. gün Yunanistan gezisi ile başlatılmış olup 15. Gün Türkiye'ye varış olarak tamamlanmıştır)


Anahtar kelimeler:

otobüsle Avrupa turu, otobüsle büyük Avrupa turu, tüm Avrupa turu, otobüsle Avrupa turu yorum, otobüsle Avrupa turu 15 gün, otobüsle Avrupa turu 2020,orta Avrupa turu, Balkan turu, otobüsle Avrupa öğrenci, büyük Avrupa turu


İlkelerimiz doğrultusunda sürpriz hiç bir ücret alınmaz, istenmez...

Otobüslerimiz uzun yolculuklara uygun konfora sahip ve aynı zamanda yeni model otobüsler olarak belirlenir

Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.

Otobüsle Avrupa Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.

·        Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

İki gece üst üste gece yolculuğu yapılmaz.

Otellerimiz şehir merkezlerine mümkün olan en yakın yerden ayarlanır.  Hostel tarzı yerde yerde konaklama yapılmaz

7 Gün 24 Saat Telefon mail Watsapp yoluyla danışmanlık hizmeti sunulur

Otobüsle Avrupa turlarımıza katılmak isteyenler;
1. Adım: Telefon ya da web sitemizde yer alan form ile birlikte ilk başvuruyu yaparlar.

2. Adım: Sözleşme ve kayıt formumuzu internet üzerinde doldurarak tarafımıza gönderilmesini sağlarlar.

3. Adım: Tarafımızca kontrol edilen formdaki bilgiler katılımcı ile uzmanımız tarafından birlikte kontrol edilerek son hale getirilirler. Formun onaylanması ile eş zamanlı olarak katılımcılar kesin kayıt işleminin tamamlanması için ön ödemeyi yaparak dekontu da formla birlikte tarafımıza gönderirler.

4. Adım: Kesin kayıt işlemi tamamlanmıştır. Daha sonra vize işlemlerinin başlaması için gerekli olan ilk evraklar tarafımıza dijital yolla gönderilir.


Vize başvuru işlemlerinde Haydi Avrupa'ya profesyonel ekibi destek sunmaktadır.
Vize işlemleriniz takip edilmekte olup, pasaport işlemleriniz nüfus müdürlüklerinden halledilecektir. 
Yeşil Pasaportlular için vize istenmemektedir. 

Daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.haydiavrupaya.com/bilgi/13/vize-islemleri  sayfamızı ziyaret ediniz. 

Dileyen katılımcılar toplam ücreti; TL olarak ilk kayıt tarihinden turun gerçekleştirileceği aya kadar eşit taksitlere bölerek ödeyebilirler.

Dileyen katılımcılarsa peşin ödeme indiriminden yararlanarak indirimli ve peşin ödeme yapabilirler

Ödemeler elden ya da bankamızın hesabına şirketimizin kurumsal iban numarasına ücreti yatırabilirler.

Dileyenlerse vade farkı ödeyerek kredi kartına taksitle ödeme yapabilirler.